Dijital pazarlama nedir? Seo neresindedir?

seo

Bu konunun seo ile ne alakası olduğunu sormayın. Çünkü seo dijital pazarlamanın olmazsa olmazıdır. Dünya da ve Türkiye’de gelişen e-ticaret hacmi, klasik pazarlamayı ( reel pazarlamayı), dijital pazarlamaya taşıdı. Bugün e-ticaret’in en önemli kalemlerinden biri seo’dur. Öyleki büyük firmalar seo uzmanlarını, bir firmadan almak yerine kendi içlerinde barındırmaya başladılar.

Peki dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama kıcaca, internet dünyasında var olan hizmetlerin tamamının en etkin şekilde kullanılmadır. Nedir bu yöntemler,

Sem
Seo
Sosyal Mecralar ( Facebook, Twitter)
E-mail
Blog
Video
Viral
Mobil
Dijital Analiz

Bu mecralar etkili ve doğru kullanıldığında E-ticaret siteleri olumlu katkı yapmaktadır. Artan e-ticaret siteleri ile arama motorunda ciddi bir yarış söz konusu firmalar için. Bu da firmaları google arama reklamlarına itti. Maliyetli olan bu reklamlar, artan rekabet ve reklamverenler ile çok daha fazlaştığında firmalar seo uzmanlarına sarıldı.

Yeni kurulan E-ticaret firmaları ilanlarında mutlaka bir seo uzmanı ilanı görmeniz mümkündür.

Artan rekabet her ne kadar seo uzmanlarını da etkilese de iyi olacanın kazanacağı kesin 🙂

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir