En yeni 10 wordpress seo eklentisi

WordPress site sahiplerinin en büyük avantajı, kolay kurgulanabilmesi, istenilen her kalıba uyması, açık kaynak kodlu olması sebebi ile geliştirilebilme olanağı ve elbette seo konusunda çok iyi olması.

 

Ücretsiz yazılım olan wordpress’in bir diğer özelliği, binlerce ücretsiz eklentiler ile destekleniyor ve  çok daha kullanışlı hale getiriliyor. Kolay kullanımlı bir CMS  olan wordpress yazılımı, blog siteleri, haber siteleri, kurumsal siteler, özel projeler, e-ticaret siteleri için kullanımı idealdir.

Son google güncellemeleri ile ziyaretçi odaklı ve doğal paylaşıma dayalı bir sıralama algoritmasına geçen google,  internet sitesi sahiplerinin pazarlamaya ağırlık vermeye yönlendirdi. WordPress siteniz var ise yer verdiğimiz eklentileri kullanmanız faydanıza olacaktır.

 

Sosyal Medya Eklentileri

Virallik sağlamak ve çok daha fazla kitleye ulaşmanın en kolay yollarından biri hiç şüphesiz sosyal medya siteleridir. Ne kadar çok ziyaretçi tarafından içeriğimiz sosyal medya araçlarında paylaşılırsa, bu içeriğimizin ne kadar doğru ve başarılı olduğu anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda arama motorları tarafından da dikkat çekmektedir.

Sosyal medya üzerine önerdiğimiz 2 eklenti bulunmakta. İlk eklenti içeriklerin sosyal medya üzerinde paylaşılmasın kolaylaştırıyor.

E-MAILiT Social Media Sharing Widget

Oldukça basit bir eklenti olan bu eklenti sayesinde, popüler bir çok sosyal medya aracını barındıran bu eklenti basit bir kuruluma ve kısa bir ayarlama sürecine sahip. İçeriklerinizin paylaşılması ve yayılması adına sitenizde tercih edebilirsiniz.

Adsız

Bir diğer eklenti facebook sayfanızı hareketlendirmeniz için ideal.

Facebook Popup Like Box

Bu eklentide oldukça basit ve kullanışlı. Sitenize ait Facebook sayfanızın takipçi sayısını arttırmak için  oldukça ideal. Küçük ayarlamaların ardından ziyaretçileriniz sitenize girdiğinde popup olarak sayfanızda açabilirsiniz. Süre olarak 10. saniyeyi geçirmemenizi öneririm. Uzun olması her ne kadar kapatma butonu olsa da ziyaretçilerinizi siteden uzaklaştırabilir.

screenshot-1screenshot-2

 

 

 

 

İç Optimizasyon Eklentileri

Google Keywords Report

Başarılı seo çalışmaları yapabilmek için öncelikle anahtar kelimelerimiz olmalı ve zaman zaman bu anahtar kelimeleri kontrol ederek yeni stratejiler belirlememiz gerekiyor. Çok fazla anahtar kelimeniz var ise yada sitenize hangi kelimeler yoğunlukla geliyor bilmiyorsanız, Google Keyword Report tam size göre. Eklenti sayesinde sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kelimeleri kullanarak sitenizi ziyaret ettiğini, o kelime öbeğinde kaçıncı sırada olduğunuzu, kelimenin toplam sonuç sayısı gösteriyor.

screenshot-2 (1)

Popular Posts

Ziyaretçilerimizi sitemizde ne kadar uzun süreli ve çok sayfa dolaşacak şekilde tutarsak bu sitemizin beğenildiğinin, aynı zamanda arama motorları tarafından da fark edilerek seo noktasında size fayda sağlamaktadır. Bunu eklentimiz ile sağlamak mümkün. Sitenizde istediğiniz bir alanda en çok okunan konularını sergileyebilir ve ziyaretçilerin bu konulara da ziyaret etmesini sağlayabilir ve gösterim sayınızı arttırabilirsiniz.

WP Content Copy Protection

Kopya içerikler… En büyük sorundur ve arama motorları tarafından büyük savaş halindedirler. İçeriğinizi kötü niyetli kullanıcılar tarafından kopyalanmaması için geliştirilen bu uygulama sayesinde, içerikleriniz bir nebze de olsa güvende olacaktır. Uygulama mause sağ tıklamayı ve klavyede kopyalama tuşlarını kilitlemektedir.

Google Pagespeed Insights for WordPress

Hız hem bizler hemde arama motorları için çok önemlidir. Aradığımız bilgiye kısa sürede ulaşmak isteriz. Ağır açılan siteleri kullanıcılar hızla terketmesinden dolayı, bu olumsuzluk sıralamanıza da yansıyabiliyor. Bu eklenti sayesinde sitenizin genel açılış hızını, sayfalarınızın açılış hızı hızlı bir biçimde görüntüleyebilir, aşırı bekleten sayfalarını anında tespit edebilir ve müdahale edebilirsiniz. Eklentinin  Google speed tabanlı çalıştığını belirtmek isteriz.

screenshot-2

SEO Auto Links & Related Posts

Sitenizde mutlaka yer alması gereken eklentilerden biri de “SEO Auto Links & Related Posts” eklentisidir. Popüler yazılarınızı ve etiketlerinizi diğer yazılarınızda yer aldığında otomatik olarak iç linkleme yaparak sizi bu zahmetten kurtaran eklenti, aynı zamanda yazılarınızın altında, diğer konularınızdan kısa paylaşımlar yaparak, ziyaretçinizi farklı konulara yönlendirmekte ve hemen çıkma oranınızı düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Adsız

Facebook Comments Master

Sitede yazının kalitesini belirleyen bir diğer önemli unsur yorumlardır. Ziyaretçilerimizin yapmış olduğu yorumlar sayfanın güncellenmesini sağlamakta ve bundan dolayı arama motoru botlarını tetiklemektedir. Yorum kısmımıza ekleyeceğimiz Facebook yorumları ile etkisini çok daha arttırabiliriz. Facebook üzerinden yapılan bu yorumlar aynı zamanda forum sahibinin profilinde gösterileceğinden viral reklam olarakta etki sağlamaktadır.  Eklenti bize basit bir şekilde bu özelliği kullanmamızı sağlıyor.

All in One SEO Pack

WordPress’in en çok tercih edilen seo eklentisi olan All in One Seo Pack, detaylı iç optimizasyon özellikleri ile web sitesi sahipleri tarafından tercih edilmekte. Eklenti ile sitenizin içeriğinde yer alan konuları, içerikleri, etiketleri düzenleyebilir ve arama motoruna uygun hale getirebilirsiniz.

 

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

En yeni 10 wordpress seo eklentisi” için 2 yorum

 • 07 Eylül 2014 tarihinde, saat 10:53
  Permalink

  Teşekkürler paylaşım için 2 3 tanesini kuruyorum şimdi..
  Bakalım faydası olacak mı 🙂

  Yanıtla
 • 10 Mayıs 2018 tarihinde, saat 18:10
  Permalink

  Teşekkürler paylaşım için

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir