Google reklamları artık daha organik!

Google, Hummingbird güncellemesi ile duyurduğu daha basit ve etkili kullanımı amaçlayan güncellemesinin yeni özellikleri uygulanmaya devam ediyor. Bu sefer ki güncelleme, Adwords reklamları.

Adwords ilk yıllarında organik sonuçların sağ alanında yer alırken, ilerleyen dönemlerde 3 bağlantı reklamı şeklinde organik sonuçların üzerinde de gözükmeye başlamıştı Bu reklamların organik trafiği engellediği tartışması sürerken, google bu alanda köklü bir değişikliğe imza attı.

 

Önceki sürümde reklamlar arka planlarında bir font ile organik sonuçlardan ayrışıyordu. Yapılan son güncelleme ile bu arka plan kaldırıldı. Böylelikle organik sonuçlar ile ücretli bağlantılar arasındaki ayrıştırma kaybolmuş oldu. Yapılan bu değişikliğin organik sonuçları ne derece etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

google-new-design-experiment-600x290

 

Resim kaynağı:  searchengineland.com/

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Google reklamları artık daha organik!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir