Google trust rank nedir ?

Google trust rank nedir ? Google trust rank

Google gözünde bir fenomen olabilirsiniz.Evet bunu yapabilirsiniz.Emek ve zaman isteyen bir olaydır ama bu olayı sağlayabilirsiniz.

Aslında herşey sizin elinizdedir.Siz emek gösterirseniz kazanırsınız.

Trust rank google gözünde otoriter hatta fenomen olmaktır.Siz konular hakkında ne kadar özgün olursanız ve bir konuyu üstüne basa basa yazarsanız (bu konu yanlış anlaşılmasın aynı konudan kasıt sürekli aynı şeyleri yazmak demek değildir)siz belirli bir süreden sonra fenomen olursunuz örnekleyelim;

cep telefonu tanıtımı yapıyorsunuz sitenizde .her gün güncel resimler özgün yazılar özgün etiketler arama kelimeleri .Bir süre sonra siteniz hitlenmeye başlayacak.Ziyaretçiler gelecek yorum bırakacak sitede etkili olacaklar.Artık diğeer sitelerde sizi kullanmaya başlayacak ziyaretçileriniz etkin oldukları yerlerde sizden aldıkları resimleri paylaşacak linkini paylaşacak.Bunlar siz Bir şey yapmadan oluyor.

Artık belirli bir süreden sonra cep telefonuyla alakalı yazılanlarda sizin siteniz arama sonuçlarında ilk sayfada yer alacaktır.Google sizi otoriter görüyor olacaktır ve arama sonuçlarında size ilk sayfada yer verecektir.

Sizin yapmanız gereken bu aşamadan sonra içeriğinizle alakalı sitelerden özellikle linkle sitenizi desteklemektir.Bu sayede trust rankınız daha da artacaktır.Çünkü içeriğinizle alakalı site size link veriyse siz artık otoriter site oldunuz farz sayıyor google.

Diğer önemli faktör ilk olmaktır.Bir olayı ilk yazan site her zaman öndedir.

Mesela bir habere şahit oldunuz.Sitenize eklediniz ama sitenizini içeriği başka.İlk etapta ilk sayfaya yerleştiniz.Haber ajanslara düşüp haber siteleri eklediğinde ise yavaş yavaş düşerisiniz.Neden mi? Haber onların işi google haberi onlardan alıyor çünkü onlar artık otoriter siteler.

İçeriğinizle alakalı iş yaptığınız sürece otoriter her zaman olursunuz.

Google trust rank nedir ?” üzerine 6 düşünce

  1. Geri izleme: Tweets that mention Seo-Arama motoru optimizasyonu Makale » Google trust rank nedir ? -- Topsy.com

  2. Geri izleme: Seo Hosting | R10Blog.com - Webmaster Blog seo ücretsiz script

  3. Geri izleme: Seo , Seo teknikleri , Arama motoru optimizasyonu ,Google optimizasyon,google seo

  4. Geri izleme: trustrank | R10Blog.com - Webmaster Blog seo ücretsiz script

  5. Player

    şuan neredeyse tüm webmasterler pagerank yerine trustrank değeri yüksek siteleri tercih etmeye başladı ileride pagerank olayını tamamen bitirebilir

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir