Resim optimizasyon ipuçları backlink ve seo

Resimleri web sitenize yükleyerek yada paylşacağımız birkaç ipucunu uygulayarak google imagesten hit çekebilirsiniz.Burada işin esas amacı resimlerin hostununda olmasıdır.

Resim optimizasyon

Burada 4 şeye dikkat edicez;

 • Resim ismi
 • Alt özniteliği
 • title
 • Her resime mutlaka isim girin yani 123.jpg yerine konuyla alakalı isim girin sony kamera tanıtıyorsanız resim adı sony-kamera.jpg olsun.

  İkinci olarak alt tagı ekleyin yani resim adını yazın alt”sony kamera”

  Üçüncü olarak title ekleyin,title olarak title”sony kamera,son kamera resimleri” tarzı muhtemel arama kelimelerini yazın.

  Google imageste yer almak istiyorsanız yukardaki 3 şey çok önemli bir diğer önemli şey ise resimin boyutudur örneğin sony w160 modeli herkeste aynı resim var bu yüzden google siteleri kalitesine göre sıralar.Siz burada yer almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey üsttekileri uygulamak ve resimim boyutuyla oynamaktır.arama sonucunda gözünlerinde dışında bir boyutta getirin resiminizi kısa sürede ilk resimler arasında olacaksınız.

  Resimler ile backlink

  Siz resimleri seo ya uygun hale getirip google imageste yer aldıkça ziyaretçi sayınız artacaktır.Bunun dışında resimin url sini alıp başka sitelere bloglara bırakıp sizin yerinize konu açarlar.Resimleri sizden çekip açılan her konu (diğer sitelerde)size backlink olarak gere dönmektedir.

  Bu belki host trafiğini arttırır ama o kadar gözünüzde büyültmeyin çok fazla yük bindirmez size.Siz resimleri boyutları az olanlardan seçin yeterli.

  İyi seo lar!

  Abdurrahman Aktan

  2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

  Resim optimizasyon ipuçları backlink ve seo” için 2 yorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir