Seo hataları

Seo uygularken yapılan hatalar ile site google gözünde kötü irtiba elde edebiliyor.Bunun için bilinen yanlışlardan kurtulmak için bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum

Yeni siteme ne uygulamalıyım yazısında bir site için neler yapılabileceğinizi yazmıştım.Yeni site açılınca hemen yükselmeyi istemek en büyük hatadır.Yeni caffiene sistemi zaten hemen yükselmeye dur diyor.Eğer siz bol etiketle ve backlink ile yükselmek istiyorsanız bunu aklınızdan çıkarmanızı öneririm.

Çünkü google güncelliği,özgünlüğü ve sosmal medyayı kullanan bir internet sitesi istiyor.Yani sitenizi açtıktan sonra kısa sürede yükselmek yerine istikrarlı bir şekilde sitenizi güncelleyin.Aksi durumda çıkamadan arama sonuçlarında filtreye girebilirsiniz.

Backlink almak sizi yükseltir.Geri bağlantılar zaman içinde alınmalı ve özellikle site içeriğinizle alakalı link almak.Ama fazla link almak her zaman sizi ilk sıraya bırakmaz.Önemli olan kaliteli sitelerden link almaktır.

Yeni sitelere önerebileceğim ilk 1-2 ay sadece sosyal medyada yer alın.Sosyal medyanın seo ya etkisi interent sitelerine etkisi oldukça olumludur.

Hedef kelime den düşmek

Bunun 2 nedeni vardır.İlki o kelimede aşırı link kasmak ki buna filtre diğeer adıyla google bomb diyebiliriz.

Diğeri ise içerikle alakalı olmayan içerik girmektir.İçeriğiniz teknoloji haberleri,bir süre sonra dizi özeti yazdınız,sonra program içeriği vs derken teknoloji haberlerinden mahsun kaldı siteniz.

Google bunu asla affetmiyor ve bir süre sonra sizi hedef kelimenizden atıyor.Bu yüzden içerik girmenin dahi seo ya etkisi çok fazladır.İçeriğinize önem verin.

Bu yazı dizininin ilk bölümü idi.Yakın zamanda devamını yayınlayacağım.

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Seo hataları” için bir yorum

  • 01 Mayıs 2014 tarihinde, saat 01:42
    Permalink

    güzel bir yazı olmuş umarım yeni webmaster arkadaşlarımız bu hataları yapmaz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir