Seo Hosting

Seo Hosting mi olur demeyin.Evet oluyor.Host firmaları bir ip üzerinde onlarca hatta artık yüzlerce dahi site barındırabiliyor.Ve bir sunucuda aynı içeriğe sahip onlarca site demek oluyor.Google bunları tek bir site olarak görebiliyor.Eğer birde aynı anda mesela 4-5 oyun sitesi açtığını ve çapraz link değişimi yaptınız ,mutlaka indexlenmede yavaşlama yada filtre yaşarsınız.

Bunun için seo hosting devreye giriyor türkiyede çok fazla firmada yok. Seo hostingte size ait bir c-class ip oluyor.Bu ip yada ipler ile siteniz size ait ip den yayınlanıyor.

Böylece diğer sitelerle karışmadığından kendine müstesna oluyor siteniz.

Kısaca seo hosting c class ip ile size özel ip demek oluyor.

Trust rank için c classın önemi büyük.Çünkü siz eğer sitenize class ip aldıysanız bu sizin için özel bir site demektir (büyük firmaların siteleri kendilerine özel c class iplerde bulunmaktadır)eğer sizin için özelse bu site google içinde özel olacaktır.

C class ip ile aynı ipte bulunan sitelere googleın verdiği cezayı sizde çekmezsiniz.Bunu açarsak bir ip üzerinde hositng firmasının 100 site site barınıyor diyelim.50 tanesi dizi sitesi ve sizinde dizi siteniz var eğer bir yada bir kaçı spamden banlanırsa google o ip blogunu cezalandırabilir c class ile bu sorun size uğramıyor.

Class ip ülkemizde ben göremedim satan yabancı siteleri gördüm . biraz araştırma ile sizde bulabilirsiniz.

Bol seo’lu günler…

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Seo Hosting” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir