Seo Sözleşmesi

İnternet kullanımı arttıkça firmaların seo’ya olan ilgisi de artarak devam ediyor. Fakat bu aynı zamanda işgüzar kişilerin iştahını kabartıyor. Bize ulaşan müşterilerimiz en çok, “X kişi sitemi düşürüp kaçtı”, “Sıralamaya giremedik para ödedik ortalıktan kayboldular” gibi konular ile bize geliyor. Bizde bir seo sözleşme örneği hazırladık her iki tarafı da koruyan bu sözleşme noter huzurunda imzalanıp daha da resmileştirilebilir.

Uyarı: Sözleşme tarafımızdan oluşturulmuştur, doğabilecek sorunlardan “seotez.com” sorumlu değildir.

Seo Sözleşmesi:

Bu sözleşme …………. domaini için ……………… firması ile seotez.com arasında yapılmıştır. Belirtilen hedef kelimelerde (……………………….) arama motoru optimizasyonu çalışması yapılacaktır.

1- Çalışmaya başlanıldığında trafiğin takibi açısından google analitik ve webmaster tools yetkisi verilecektir.
2- Kelime bazlı seo yapılan çalışmalarda verilen süreler max. Sürelerdir. Verilen süreden önce de çalışma tamamlanabilmektedir.
3- Kelime bazlı seo çalışmalarında belirtilen süre içerisinde kelimeler hedeflenen sıralara çıkmadığında ekstra 10 gün daha süre istenir, istenen ekstra süre içerisinde de şayet hedef sıralara ulaşılmaz ise, o ana dek alınan tüm ücret iade edilir.
4- İç optimizasyon ya da arama motoru optimizasyonu yapıldığında, seo uzmanı bilgisi dışında her hangi bir dış müdahale yapılmayacaktır. Müdahale yapıldığı tespit edildiğinde, sözleşme fesh edilecektir.
5- Siteye yapılabilecek, anti seo,ddos saldırısından doğabilecek sıralama kaybı, hit kaybından seo uzmanı sorumlu değildir. Görüşmeler ile anti seo çalışmalarının tespiti ve temizliği ardından çalışmaya devam edilir ve kaybedilen süre sözleşme tarihine eklenir.
6- Kelime bazlı çalışmalarda ilk sıra garantisi yoktur. Tüm çalışmalar da ilk 3 sıra garantisi verilmektedir.
7- Ödemeler karşılıklı belirtilen süre içerisinde yapılacaktır. Ödeme tarihinin max 7 gün geçmesi durumda seo uzmanı sözleşmeyi tek taraflı fesh edebilir.
8- Seotez.com firmayı 15 günde bir bilgilendirmek zorundadır

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
6 (altı) maddeden ve 2 (iki) sayfadan oluşan işbu sözleşme ……/……/……. Tarihinde 2 (iki) nüsha olarak düzenlenmiştir. Sözleşme imza tarihinde yürürlüğe girer ve sözleşme süresi 1 (bir) yıldır.

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir