Sosyal medyanın google ve seo için önemi

Twitter ve seo ile ilgili bir yazı yazmıştım geçenlerde şimdi ise yeni google caffiene sistemi ile sosyal medyanın önemini anlatacağım.

Sosyal medya yani kişilerin yoğun olarak kullandığı bilgi paylaştığı alanlar, bunlara örnek facebook,twitter,digg,friend feed,delious gibi siteleri verebilirim.Yani imleme siteleride buna dahil.

Bu tarz siteler yoğun şekilde güncellediği için kullanıcılar tarafından google bot için bir içerik merkezi olarak adlandırılıyor.Ve bunu yeni caffiene ile iyice dillendirdi google.

Bir webmaster sitesini açtığı zaman çantasında web 2.0 diye adlandırdığımız bu sosyal medya siteleri mutlaka var olmalı.Yani web siteleriniz buralarda mutlaka yer almalı.

İyi ama ne yapacağım derseniz;

Frienfeed size büyük kolaylık sunuyor.Üye oluyorsunuz orada facebook ve twitter şifrenizide giriyorsunuz.Sitenizin rss linkini ekliyorsunuz.Artık eklediğiniz her içerik hem friend feed de hem twitter de hemde facebook ta yayınlanıyor.

Bu sitelerde takipçiniz olursa sitenize gelirse ekstra etkisi olur çünkü gelen ziyaretçi ile google botta geliyor.Takipçini yoksa üzülmeyin bu sitelerdeki linkleriniz backlink olarak size geri dönüyor.

Sosyal medyada ne kadar var olursanız o kadar da siteniz var olacaktır.

Etiketler: , , ,

“Sosyal medyanın google ve seo için önemi” için 3 Yorum

  1. […] This post was mentioned on Twitter by seotez, seotez. seotez said: Seo Sosyal medyanın google ve seo için önemi: http://tinyurl.com/394lxkj […]

  2. Onur dedi ki:

    Hocam iyi güzelde bizlere bunları önerirken sen hiç koymamışsın. Burada bir ironi var.

Yorum yapın