Title , tag seo ipuçları?

Ne için site açıyoruz.Kazanmak için.Bu kitabı neden okuyorsun arama motorundan maksimum etkiyi almak ve yukarılara tırmanmak için.

Title ve tag oluşturken kendiniz gibi düşünmeyin,insanların nasıl arama yapabileceğini hayal edin ve öyle yazın.Eğer title ve tag da bunu geçiremiyorsanız konu içerisinde mutlaka geçirin.

Sizi ne kadar uzun başlık atarsanız atın google ve diğer arama motorlarında 70 karaktere kadar olanı gözükecektir.

Başlıktan yana böyle bir olay var o zaman bize tag ve yine arama sonucunda gözüken 2 satır kalıyor.Bu title içerik toplam 3 satır olan yeri en iyi şekilde kullanın.

Çünkü google artık yeni cafiene ile sayfanın tamamını artık indexlenmiyceğini açıkladı.Böylece arama sonuçlarını daha da hızlı sunmayı hedefliyor.Yani oaly ilk 3 satırda arkadaşlar.Üstüne basa basa tekrar tekrar yazıyorum bunu…

Örneklendirelim olayı;

Bilişim , bilgisayar eğitimi veren firmaları , verdikleri hizmetleri tanıtan bir sitem var diyim ( aslında güzelde proje olur 🙂 )

Böyle bir siteye Title olarak

“ Bilişim kursları,bilgisayar kursları,bilgisayar kursu fiyatları,Bilge adam kurs fiyatları”

Neden sadece bilge adamı yazdın derseniz en meşhuru bilge adam o piyasada

Şimdi keyword yazalım

“Bilişim kursu fiyatları,bilgisayar kursu fiyatları,web tasarım kursu,grafiklerlik kursu,3Dmax kursu,Bilgisayarlı muhasebe kursları”

Böyle böyle çoğaltabiliriz.

İçerik eklerken Önce tüm kurs firmaları hakkında 1 er konu açılır.

Ardından web tasarım kursları ( ilk 2 satıra web tasarım kursu fiyatları,web tasarım kursu firmaları,web tasarım kursu ankara izmir istanbul)başlık açarsınız.İçeriği güzelce yazarsınız.Bilge adam der sitenizde bilge adam hakkında açtğınız konuya link verirsiniz.

Böylece site içi hedef kelimelerin tamamına link vermiş olursunuz.

Site tamam içerikte tamam.Şimdi link alımına geldi.Bu tarz site için ne tarz linkler alınır,elbet teknoloji,webmaster,grafik içerikli sitelerden bloglardan.

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Title , tag seo ipuçları?” için bir yorum

  • 01 Mayıs 2014 tarihinde, saat 01:47
    Permalink

    örnekler olayı tamamen açıklığa kavuşturmuş galiba 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir