Yeni google neler getirdi?

Google aylardır duyurduğu caffeine’yi sonunda resmi sitesinde duyurdu.Caffeine google çok önem veriyor çünkü arama motorunda yeni soluk olarak adlandırılıyor.

Caffeine ile webmasterlar indexlenmeme sorunu yaşamışlardı.Bunda Caffeine için geliştirilen yeni sistemlerin etkeni vardı.Peki ama neler değişti neler olacak artık.

– Google spame dur diyor.Full etiketler,gereksiz içerik tekrarları kabusunuz olabilir.

-Artık Description önemi büyüyor.Konuyu ilk 3 satırda özetlemeniz çok büyük önem taşıyacak.

-Arama motorunda ekstra arama detayları (günlük alınan index haftalık index,görseller,haberler gibi)

– Sosyal medyanın etkisi iyiden iyiye hissedilecek.Bu tarz siteler sürekli güncel olduğundan google yoğun olarak bilgi alıyor buralardan.Paylaşılan linkleri ile google sitenizi ziyaret ediyor.

Yeni sistemler sosyal medayayı tercih etmenizde fayfa var.

Digg
facebook
twitter
social bookmarking

-İçerik güncelliği önem kazanacak.Böylece eski güncellenmiş siteler ile yüksek sıralar hayal olabilir.İçeriklerinizi güncellemenizde büyük fayda var.

Şimdilik bunlar ön planda ve en önemli değişiklikler.Ayrıca yeni sistem %50 daha hızlı arama yapıyor.Caffeine ile genel index olayı bitiyor.O yüzden dalgalanmalar oldu.İlk 3 satır önemli.Yakın zamanda dalgalamanın bitmesi düşünülüyor

Abdurrahman Aktan

2009 yılında merak saldığı seo için, 2010 yılında seotez.com' u kurdu. Devamında bugüne kadar 6500 kişinin indirdiği ücretsiz seo kitabını yazdı. Geçen süre zarfında onlarca firmaya seo hizmet verdi. Durmak yok, seo' ya devam!

Yeni google neler getirdi?” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir